Levná a zajímavá dovolená? Chorvatsko!

dovolená Chorvatsko

Do Chorvatska vyrazí každý rok téměř milion Čechů. Oblíbenou destinací je pro nás tato země pro křišťálově čisté moře, krásné pláže a příjemné klima v kombinaci s cenovou dostupností a zejména s jazykovou blízkostí, umožňující snazší domluvu. Chorvatsko však nabízí více než levné koupání. K objevení zvou historické památky, národní parky, okouzlující příroda a dobrá kuchyně.

Rozmanitá země mnoha tváří

Chorvatsko se pyšní velmi rozmanitou krajinou, lidovými a kulturními zvyky a etnickou a architektonickou pestrostí. Proto si jednoduše získá zalíbení u kdekterého turisty. Potěší milovníky horské turistiky, přírody a zachovalých národních parků, ale zejména milovníky pláží, moře a malých romantických ostrůvků. K nejnavštěvovanějším oblastem patří Istrie, Kvarner a Dalmácie.

Istrie

Istrie získala své jméno podle kmene Istrů, který se zde usídlil již v 9. století př.n.l. Neudiví vás tedy, že všechny vesničky a městečka si udržují svůj historický ráz. Při cestování tak můžete i na památky z dob velkého Říma. Zřejmě nejnavštěvovanějším městem je Poreč. Celé město je bohatou pokladnicí starobylé architektury. Nejvýznamnější je starobyzantská Eufrasiova bazilika chráněná UNESCem. Naleznete zde ale také starší stavby Římanů a množství paláců.

Kvarner

Na Istrii navazuje oblast Kvarner. Ten patří k nejstarším a nejrozvinutějším turistickým oblastem. Jedno z nejstarších letovisek – Letovija - získalo lázeňský status už před více než 150 lety. Kvarner má díky své členitosti celoroční vyžití. Nacházejí se zde hory Učka, kde můžete využívat množství různě náročných horských tras. Ke Kvarneru dále patří proslulá Kvarnerská riviera a Kvarnerské ostrovy, z nichž nejvýznamnější jsou Krk, Rab a Pag. Patrně nejznámějším městem celé oblasti je Rijeka. Možná ani nevíte, že se zde koná karneval, který se řadí mezi světových pět největších. Navíc je velmi odlišný. Prvky moderního městského reje se mísí se starými slovanskými tradicemi. Připraví vám tedy jedinečný zážitek. V Rijece se mimo historických památek nacházejí také divadla, galerie a muzea a kulturní vyžití je zde velmi bohaté.

Dalmácie

Velmi oblíbenou turistickou destinací je Dalmácie. Je lemována na severu pohořím Velebit a v okolí Splitu pohořím Biokova. Mezi nejdůležitější letoviska patří Šibenik, Vodice, Primošten, Trogir, Omiš, Makarská, Brela nebo Dubrovník. Navštívit můžete několik národních parků, například Paklenica, Kornaty, Telašćica, Krka nebo Mjlet. Tato oblast je natolik význačná, že jí bude věnován samostatný článek.

Využijte výhodné nabídky a rezervujte si dovolenou právě teď.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.