Tignes, lyžařský ráj

Tignes, lyžařský ráj
Marie Horňáková

Francouzské Tignes je jedním z nejvyhledávanějších evropských zimních středisek. Ne nadarmo se přezdívá lyžařským rájem. Jedna z nejkvalitnějších lyžařských oblastí však nabízí mnohem více nežli jen skvěle upravené sjezdovky.

Sjezdovky pro všechny

Tignes se rozkládá v Savojských Alpách v nadmořské výšce od 1550 do 3460 metrů nad mořem a skýtá tak nádherný rozhled na okolní zasněžené vrcholy. Spolu s Val d´Isere tvoří rozlehlou lyžařskou oblast Espace Killy a nabízí neuvěřitelných 300 km sjezdovek. Díky své poloze jsou zde dobré sněhové podmínky až do konce května. V areálu se nachází dva ledovce, z nichž nejvýše položený je Grande Motte. Na vrchol ledovce se dostanete moderní podzemní lanovkou a jízdu dolů si vychutnáte na dlouhých červených sjezdovkách. Ve Val d´Isere určitě stojí za sjezd černá olympijská sjezdovka Face, či červená OK. V Tignes však myslí opravdu na všechny, dovolenou si zde užijí i úplní začátečníci. Hned u městečka se nachází zóny pro lyžařské nováčky s některými vleky zdarma. Je zde i řada lyžařských školek a parků. Pokročilí lyžaři a milovníci freeridu ocení rozlehlé freeridové oblasti, kde si mohou užívat jízdu v prašanu. V Espace Killy jsou také dva plně vybavené snowparky s překážkami všech obtížností.

Aktivity mimo lyžování

Pokud zrovna nelyžujete, můžete podnikat spoustu jiných aktivit. Skipas Espace Killy umožňuje bezplatný vstup do bazénu v místním aquacentru Lagon a na kluziště v Le Lac. Nachází se tu také bowlingové dráhy, fitness a nespočet barů a diskoték. Večer to v Tignes opravdu žije. Pokud však nechcete na diskotéku nebo do baru, můžete do některé z restaurací na tradiční savojskou večeři. Středisko je hostitelem řady sportovních akcí. Letos v březnu zde proběhne již třetí ročník freestylových závodů X-Games, které jsou lákadlem především pro mladé návštěvníky a místí obyvatele, kteří nadšeně podporují místní jezdce. Pro fanoušky je připraven i bohatý doprovodný program. Letos zde budeme mít i českou zástupkyni Šárku Pančochovou. Tignes poskytuje opravdu skvělé vyžití, bohužel díky své oblíbenosti je neustále plné lyžařů. Při návštěvě střediska tak nečekejte volné sjezdovky. Pokud si chcete místní svahy naplno užít, musíte si přivstat nebo přijet mimo hlavní sezónu. Ani od ubytování nesmíte čekat velké zázraky. Většinou se jedná o menší studia se starším vybavením, ty jsou však v současné době postupně modernizována. Za větší pohodlí si musejí návštěvníci připlatit.Neváhejte a vyražte do Francouzkých Alp, mají určitě co nabídnout.

Aktualní nabídku lyžařských i poznávacích zájezdů ve Francouzkých Alpách naleznete zde.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.