Mýty opředená Kréta - ráj pro všechny!

Ostrov plný nočního života, turistů a zábavy, bájný svět opředený tajemstvím a mýty nebo romantické klidné místo s nádhernou atmosférou. Každý hovoří o Krétě jinak. Záleží však na tom, kterou část si vyberete. Podívejte se s námi na ostrov s bohatou historií i současností.

Candia – místo pro milovníky historie

Kréta, známá také pod jménem Candia, má za sebou dlouhou a pohnutou histori. Pátý největší ostrov Středozemního moře a největší ostrov Řecka byl již kolem 3 tisicíletí př.n.l. domovem vysoce vyspělé mínojské civilizace. Dokladem této doby je například turisticky velmi oblíbený palác Knóssos. Ostrov ve své historii vždy těžil ze své výhodné polohy a patřil k obchodním a námořním velmocím. Proto byl také strategickým cílem zájmů okolních národů. Vystřídali se zde Římané, Italové, Arabové či Osmani. Dodnes můžeme pozorovat prvky mnoha kultur a mnoha národů , a také proto si tento ostrov uchovává nejosobitější tvář ze všech řeckých oblastí.

Rozmanitost krétské přírody

Na rozloze 8 336 km2 nabízí Kréta vše, co si může cestovatel přát. Kromě bohaté tajemné historie, krásných slunečných pláží, barevného koloritu a skvělé kuchyně zde najdete nádhernou členitou přírodu. Procházet se můžete pouštní krajinou, zelenými údolími, kde místy nepotkáte živáčka. Klid hledejte ve východní části ostrova. Tato oblast je nejsušším místem Kréty, o čemž svědčí vyprahlý až pouštní charakter krajiny. V nenáročném terénu naleznete úchvatné kaňony, jako například Hohlakis, Údolí mrtvých či Kato Zakros. Naleznete zde i z prospektů nejznámější palmovou pláž Vai. Panenskou idylku v současné době nečekejte. Tuto pláž žádný turista při putování po Krétě ze svého seznamu totiž nevynechá, a tudíž je zde často přeplněno.

Kulturní život na severu Kréty

Severní část je poseta nejznámějšími turistickými destinacemi. Pokud si chcete užít zábavný noční život, jste zde na správném místě. Na severozápadě Kréty také navštivte jedno z nejkrásnějších míst celého ostrova - lagunu Balos (Gramvousa). Na severozápadě taky naleznete pláž Falassarna, jenž soutěží o první místo mezi řeckými plážemi.

Za krásnou přírodou do krétských hor

Dominantou vnitrozemí a jihozápadní části Kréty jsou nádherná pohoří uprostřed malebné krajiny. Ve středu ostrova se nachází nejvyšší pohoří Ida s vrcholem Psiloritis, dále na východě Dikti, Lasithi, Asterousia, Thriptis a Orno. Nejznámější je pohoří Lefka Ori - Bílé hory - s druhým nejvyšším vrcholem Kréty a nejhlubší a druhou nejdelší evropskou soutěskou - Samaria. Jen na tomto místě napočítáte na 450 druhů rostlin.

Útěk do historie

Milovníci historie by určitě měli vyrazit za nejznámějšími památkami Knossos, Gortys, Festos, Kato Zakros a Matala či do historických měst Chania, Rethymno nebo za nejkrásnějšími kláštery jako Hrisokalitisas, Agia Triada nebo Preveli. Ať už vyhledáváte aktivní dovolenou s výlety, pestré kulturní vyžití, romantiku či jen odpočinek a lenošení, na Krétě si své přání splní každý.

Podívejte se na nabídku Last minute a můžete vyrazit  na Krétu.

Poslat nový komentář

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Více informací o možnostech formátování

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.